Uluslararası Sempozyum 2014

İstanbul’da, uluslararası sempozyum 2014  gerçekleşti. Birbirinden değerli profesyoneller, Adalet ve Hukuk Devleti konulu sempozyumda yer aldı. Bu sempozyumu, 8-9 Mayıs tarihlerinde, Four Seasons Bosphorus Oteli’nde organizasyon sahipleri yaptı. Ayrıca bu sempozyuma genel müdürümüz Ayşe Burcu Arslan katılım gösterdi.

Uzmanlar ve profesyoneller, adalet ve hukuk devleti çerçevesinde birçok konuyu ele aldı. Ayrıca hukuktan ekonomiye, kuvvetler ayrılığından temel hak ve özgürlüklere kadar konuları anlattılar. Bunlara ek olarak, medyadan bağımsız yargıya kadar pek çok farklı ve güncel konuları ele aldılar.

Uluslararası Sempozyum 2014

Başta Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Birleşmiş Milletler ’in katkılarıyla düzenlenen bir sempozyumdur.  Ayrıca  Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Avrupa KonseyiDünya Bankası, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı gibi birçok uluslararası kuruluşun üst düzey temsilcileri katıldı.

Bunlara ek olarak;  Harvard, Yale ve New York Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden saygın hukukçular yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltereAlmanya gibi ülkelerden katılan hâkim, savcı ve siyasetçiler sempozyumda bulundu. Uluslararası hukuka küresel ölçekte yön veren çok sayıda kurumun temsilcileri İstanbul’da bu sempozyumdaydılar.   Sempozyumda iki gün boyunca uzmanlar sırasıyla;

  • Hukuk Devleti,
  • Hukuk Devleti Karşısındaki Tehditler,
  • Hukuk Devleti İlkesinin İş Dünyası ve Ekonomi Üzerindeki Etkisi,
  • Bağımsız ve Etkin Yargı,
  • Temel Bireysel Haklar ve Özgürlüklerin Kurulması
  • Medya ve Internet konulu altı farklı paneli anlattı.

Bu sempozyumun ileriki dönemlerde de devamının gelmesini temenni ediyoruz. ARS Danışmanlık olarak , Uluslararası Sempozyum 2014 çok faydalandık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.