STAR EKONOMİ:155 ülkede ihracatçının alacağını yönetiyor

ARS danışmanlık, 155 ülkede ihracatçının alacağını yönetiyor.  11 Eylül 2015 tarihli STAR gazetesinde bir haber çıktı. ARS Danışmanlık, “Alacak yönetiminin yeni yüzü” sloganıyla hizmet veriyor. Ayrıca  dünyada yaygın olan uluslararası alacak yönetimi (inkasso) hizmetini Türkiye’ye getirdi. İnkasso ile Hollanda’da tanıştığını ve 2011 yılından itibaren de Türkiye’de bu hizmeti veren tek Türk şirketi konumunda.

Ayşe Burcu Arslan Star ekonomi gazetesinde: “Tahsilat yoksa masraf yok. O kadar kendimize güveniyoruz” dedi. Arslan varlık yönetim şirketlerinin tahsilat yaptığında yüzde 80 kazandığını belirtiyor. Biz ise yurtdışı dosyalarında riske ve borcun durumuna göre 10 bin-100 bin Euro arası alacaklarda yüzde 10-25 arası komisyonla çalışıyoruz, dedi. Yaptıkları işin Türkiye’de henüz yeni olduğunu belirtti. Bu konuda dış ticaret şirketlerini bilgilendirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne bağlı bazı birliklerle işbirliği yaptıklarını belirtti. İTO’da seminer verdiklerini de söyledi. Arslan, Avrupa Tahsilatlar Federasyonu’nun Türkiye’deki 3 üyesinden biri olduklarını belirtti.

Direkt onların denetimine tabiyiz. Türkiye’de eksikliğini hissettiğim için kendi firmamı kurdum. Yurtdışında inkasso şirketleri çok başarılı. Çok hızlı tahsilat yapıyorlar, dedi. Sonuçta ARS danışmanlık 155 ülkede ihracatçının alacağını yöneterek büyük başarılara imza atıyor.