Mobilya Sektöründeki Müşterilerimize İyi Haber

Bu makalemizde mobilya sektöründeki müşterilerimize iyi haber  verelim. Uygulanan vergi oranlarının istihdam ve kayıt altı oranlarındaki direkt etkileri devam ediyor. Özellikle mobilya sektörü gibi istihdam potansiyeli yüksek sektörlerde oranların düşürülmesi talep ediliyor. Bu yönde bir kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor.

mobilya sektöründeki müşterilerimize iyi haber

Mobilya sektörü Türkiye’de istihdam kapasitesi en yüksek sektörlerden biridir. Bu sektör  2023’te Türkiye’nin 500 milyar dolar ihracat hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Türkiye’deki mobilya sektörü dünyanın 10. büyük mobilya üreticisi olmayı hedefliyor. Bu noktada, mobilya sektöründe alınan yüzde 18’lik KDV oranının yüzde 8’e düşürülmesi iyi olacaktır.

Sonuç olarak  kayıt altıların artarak ülke istihdamına katkı sağlayacağı belirtiliyor. Türkiye geneli mobilya sektörü ihracat rakamı 2013’te 2 milyar doları aştı. Mobilya sektöründeki müşterilerimize iyi haber  İstanbul Genç İşadamları Derneği (İGED) Başkanından alındı. Bu iyi haberi belirten  İstanbul Genç İşadamları Derneği (İGED) Başkanı Av. Hüseyin Ataol, kapasite artırımı ile ihracat hacminin 2014 yılında artış gösterebileceğini kaydetti. http://www.iged.org/